Někteří naši chlupáči nás musí, bohužel, opustit. Náklady na uživení koní vzrostly v roce 2018 na trojnásobek. Rozhodly jsme se snížit náklady a najít některým zvířatům skvělý domov. Máte zájem?

KONĚ NA PRODEJ


Sága - ZAMLUVENA

Zvažujeme prodej/pronájem 18-ti leté, 169 cm vysoké klisny ČT po aktivní závodní kariéře, poslední 4 roky využívána v jezdecké škole jak pro ty nejmenší , tak i pro zkušenější jezdce. Klisna má neuvěřitelně klidnou a vyrovnanou povahu, na veškeré ošetřování je bezproblémová. V terénu spolehlivá, nevyhazuje, neutíká. Zvyklá jak na box, tak i na režim 24/7. Vhodná jako společník nebo pro lehkého jezdce na rekreaci.
Gizela

Prodáme 5-ti letou jalovici plemene Jerseyský skot, po opakovaných pokusech a léčbě zatím nezabřezla. Zvyklá na vodění a čištění. Ze začátku k novým lidem nedůvěřivá. S lidmi co zná, nemá problém být v kontaktu. Důvodem prodeje je snižování stavu zvířat z ekonomických důvodů. Jen do výborných podmínek. Cena k jednání 15 000,-

Čerkés

Tento 15-ti letý valach slovenského teplokrevníka, otec: Elmero B, matka: Čutka, prošel sportovní karierou, z které si odnesl zlomeninu pánve, pak se, bohužel, dostal k lidem, kteří ho týrali hlady a žízní. Přes to všechno na lidi nezanevřel, je to velmi kontaktní koník, bezproblémový na běžné ošetřování. Při chůzi vytáčí levou zadní nohu do strany – následek zlomeniny pánve. Jezdec tento hendikep nepozná, je pohodlný ve všech chodech. Nevhodné je proto pro něj intenzivní práce na jízdárně a jakákoliv práce na lonži. Další neduhu, která ho v životě postihla je dušnost, proto potřebuje venkovní ustájení, máčené seno od dubna do listopadu. Valášek je pod pravidelný dozorem veterináře, při zhoršení dušnosti jsou mu podávány kortikoidy. Dle jeho aktuálního stavu je vhodný na lehkou rekreaci nebo jako společník. Čerkése bychom svěřili do bezplatného pronájmu člověku, který mu může poskytnout takové zázemí, které díky svému zdravotnímu stavu potřebuje.