Někteří naši chlupáči nás musí, bohužel, opustit. Náklady na uživení koní vzrostly v roce 2018 na trojnásobek. Rozhodly jsme se snížit náklady a najít některým zvířatům skvělý domov. Máte zájem?

KONĚ NA PRODEJ


Tony

Sympatický 10-letý valášek hledá novou milující rodinu. Výška cca 130 cm, zbarvení tmavý ryzák. Na běžné ošetřování, úpravu kopyt, očkování bezproblémový. Zvyklý chodit na lonži s těmi nejmenšími tak i na jízdárně se zkušenějšími jezdci. V terénu se neleká, chodí samostatně i s ostatními koňmi. Ustájen v režimu 24/7. Poslední 4 roky využíván v provozu jezdecké školy. Bude skvělým parťákem pro neambiciózního jezdce. Prodáme pouze do výborných podmínek s možností návštěv. Cena k jednání 22 000,-Kč.Jack Daniel

Líbivý, velmi kontaktní 4 letý valach menšího vzrůstu, výška cca 165 cm, v předcích arab x pravděpodobně quater . Jack je velký mazel, má rád práci ze země, velmi rychle se učí. Pod sedlem zatím nejistý, potřebuje zkušeného a trpělivého jezdce. Krizové a stresující situace řeší přizvedáváním. V terénu lekavější, jistější si je, když jde s ostatními koňmi. Za svůj život prošel rukama již hodně majitelů, proto pro něj hledáme jednoho člověka, který si s ním dá práci a časem tak získá skvělého parťáka. Nevhodný do jezdecké školy a pro nezkušené jezdce. Cena k jednání 45 000,-Kč.


Big Boy

K prodeji 14-ti letý holandský minihorse, černobílý str. vysoký cca 85 cm. Vhodný do rodiny s dětmi. V terénu spolehlivý, ochotný pracovat na lonži, šikovné dítě ho ujezdí i na jízdárně. Zatahaný. Využíván v provozu jezdecké školy a při různých kulturních akcích. Nenáročný poník zvyklí na režim 24/7. Na běžné ošetřování bezproblémový. Cena k jednání 17 000,-Kč.
Sága

Zvažujeme prodej/pronájem 18-ti leté, 169 cm vysoké klisny ČT po aktivní závodní kariéře, poslední 4 roky využívána v jezdecké škole jak pro ty nejmenší , tak i pro zkušenější jezdce. Klisna má neuvěřitelně klidnou a vyrovnanou povahu, na veškeré ošetřování je bezproblémová. V terénu spolehlivá, nevyhazuje, neutíká. Zvyklá jak na box, tak i na režim 24/7. Vhodná jako společník nebo pro lehkého jezdce na rekreaci.
Gizela

Prodáme 5-ti letou jalovici plemene Jerseyský skot, po opakovaných pokusech a léčbě zatím nezabřezla. Zvyklá na vodění a čištění. Ze začátku k novým lidem nedůvěřivá. S lidmi co zná, nemá problém být v kontaktu. Důvodem prodeje je snižování stavu zvířat z ekonomických důvodů. Jen do výborných podmínek. Cena k jednání 15 000,-

Čerkés

Tento 15-ti letý valach slovenského teplokrevníka, otec: Elmero B, matka: Čutka, prošel sportovní karierou, z které si odnesl zlomeninu pánve, pak se, bohužel, dostal k lidem, kteří ho týrali hlady a žízní. Přes to všechno na lidi nezanevřel, je to velmi kontaktní koník, bezproblémový na běžné ošetřování. Při chůzi vytáčí levou zadní nohu do strany – následek zlomeniny pánve. Jezdec tento hendikep nepozná, je pohodlný ve všech chodech. Nevhodné je proto pro něj intenzivní práce na jízdárně a jakákoliv práce na lonži. Další neduhu, která ho v životě postihla je dušnost, proto potřebuje venkovní ustájení, máčené seno od dubna do listopadu. Valášek je pod pravidelný dozorem veterináře, při zhoršení dušnosti jsou mu podávány kortikoidy. Dle jeho aktuálního stavu je vhodný na lehkou rekreaci nebo jako společník. Čerkése bychom svěřili do bezplatného pronájmu člověku, který mu může poskytnout takové zázemí, které díky svému zdravotnímu stavu potřebuje.